czwartek, 12 lipca 2012

Ultimate Edition 3.4 LTS - więcej się tu nie dało napchać?

Autor: Adrian Nowak, 13:06, czwartek, 12 lipca 2012


Pulpit dystrybucji Ultimate Edition nie ma nic wspólnego z prostotą.
Jak widzę niektóre dystrybucje... Kto tego używa?

Strategia: Napchajmy wszystko, co się da

Kontemplując sens tworzenia Ultimate Edition, zaczynam się cieszyć, że płyty Blu-ray są niezbyt popularne. Teraz do systemu dopakowano tylko kilka gigabajtów śmieci, a mogło być przecież kilkanaście czy kilkadziesiąt.

Ograniczenie pojemności doprowadziło do tego, że twórcom udało się zmieścić w dystrybucji tylko 6 pulpitów (Gnome 3, Gnome Classic, Gnome fallback, Cinnamon, Unity, XBMC). Środowiska takie jak Xfce czy LXDE są najpewniej zbyt lekkie, by wpasować się w filozofię Ultimate Edition, próżno ich więc tu szukać.

Szukaj prostoty

"Moja praca polega na poszukiwaniu prostoty" - powiedział w jednym z wywiadów Jonathan Ive, Wiceprezes Apple do spraw Wzornictwa Przemysłowego - człowiek, którego zespół zaprojektował wszystkie iPody, iPhone'y, iPady i komputery Mac po 1997 roku.

"Nasza praca polega na wepchaniu wszystkiego, co zmieści się na DVD" - mógłby pewnie stwierdzić zespół Ultimate Edition. W rzeczywistości jest to jednak krytyka trochę przesadzona. Trzeba zauważyć, że zrezygnowano przecież z załączania KDE.

Zalety?

Tak serio, ktoś wyobraża sobie korzystanie z Ultimate Edition dłużej niż na potrzeby testów? Może, gdy ktoś nie ma dostępu do sieci. Może. No ale takie osoby chyba nie czytają tego tekstu.

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety