piątek, 6 lipca 2012

Rhythmbox integruje się z Unity. To dobrze, czy źle?

Autor: Adrian Nowak, 10:00, piątek, 6 lipca 2012


Utwory z Rhythmboxa dostępne z poziomu ekranu Unity. Fot. Didier Roche
Prace nad nowym Ubuntu idą pełną parą. Choć ostatnie wydania Alpha 1 i Alpha 2 przynosiły przede wszystkim zmiany "pod maską", już teraz deweloperzy donoszą o pierwszych nowościach, które będą bardziej widoczne dla użytkowników.

Jako wieloletni użytkownik Rhythmboksa już od dłuższego czasu oczekiwałem jego lepszej integracji z Unity. Nowa wersja pulpitu od Canonical z numerem 6.0 według "oficjalnych plotek" obsłuży pełniej wspomniany odtwarzacz muzyczny, a nowości mają trafić domyślnie już do następnego wydania testowego Ubuntu 12.10.

Unity umożliwi wygodne odnalezienie i uruchomienie radia internetowego, ale również przeglądanie dostępnych na dysku ścieżek oraz albumów. Nic nie będzie również stało na przeszkodzie, aby z tego poziomu kupować nowe utwory.

Wszystko w jednym miejscu?

Integrowanie wszystkiego z Unity może w końcu sprawić, że... nie będziemy musieli go opuszczać. Choć na razie jeszcze do tego daleko, nie trudno wyobrazić sobie na przykład konsolę "osadzoną" w przeźroczystym ekranie. Co jeśli listę wyświetlonych w Unity plików zastąpili byśmy stroną internetową, a pasek wyszukiwania, paskiem adresu? No właśnie. Bez problemu moglibyśmy przeglądać sieć.

Na dalej idące zmiany prawdopodobnie będziemy musieli poczekać jeszcze długo, jednak jestem przekonany, że Canonical przynajmniej rozważa taki scenariusz. Pozwoliłby on nie tylko na uczynienie Ubuntu bardziej spójnym, ale również lepiej przygotował system do wykorzystania na urządzeniach dotykowych.

Jak Wam się taka wizja podoba?
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety