wtorek, 18 września 2012

Nuvola Player (odtwarzacz muzyki z chmury) w nowej wersji. Mój ulubiony player

Autor: Adrian Nowak, 10:42, wtorek, 18 września 2012


Są narzędzia dobre i takie, bez których wręcz nie można się obejść. W moim prywatnym rankingu Nuvola Player należy do tej drugiej grupy.


Nuvola udostępniony został własnie w nowej wersji, która obsługuje teraz usługę Amazon Cloud Player, a także zaktualizowany ekran główny, który pozwala na wygodne przełączanie się między witrynami: Google Music, Grooveshark, Hype Machine, 8tracks, Pandora oraz Rdio.

W nowym wydaniu pojawiła się również funkcja scrobblingu do Last.fm, a więc informacje o muzyce odtwarzanej z chmury, można teraz łatwo przesyłać, bez konieczności wykorzystywania zewnętrznych skryptów.

Pojawiło się również kilka optymalizacji związanych z wydajnością (przejście na HTML5 zamiast wykorzystywania wtyczki Flash), a także testowa obsługa rozszerzeń i możliwość sterowania programem z poziomu konsoli.

Jeśli chcecie po prostu uzyskać dostęp do znanych utworów, polecałbym na początek usługę Grooveshark, gdzie wystarczy wpisać nazwę wykonawcy, by wyświetlić jego najpopularniejsze piosenki. Wszystko to bez konieczności jakiejkolwiek rejestracji.

Instalacja

Nuvola Player w wersji stabilnej można zainstalować wklejając do konsoli kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:nuvola-player-builders/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install nuvolaplayer

Jak zauważa Andrew z WebUpd8, na razie w repozytorium nie ma dostępnych paczek dla Ubuntu 12.10, jednak można ręcznie pobrać pliki instalacyjne dla wersji 12.04, które działają również w nowym wydaniu.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety