niedziela, 16 września 2012

openSUSE Edu Li-f-e 12.2 dostępne do pobrania. Dystrybucja dla uczniów

Autor: Adrian Nowak, 19:23, niedziela, 16 września 2012


Zespół openSUSE Education po raz kolejny zaprezentował edycję Li-f-e (Linux for Education), która przygotowana została w oparciu o openSUSE 12.2 i posiada wgrane wszystkie aktualizacje. Jak łatwo się domyślić, wydanie powinno zainteresować przede wszystkim uczniów.

Sporą zaletą tego wydania openSUSE jest dostępność pulpitów KDE, GNOME, a także Cinnamon. Dystrybucja wyposażona została obok standardowych narzędzi do przygotowywania i opracowywania dokumentów, również w pełne wsparcie dla multimediów. Po pobraniu obrazu DVD (3,3 GB), właściwie nie musimy niczego doinstalowywać.

Pulpit openSUSE Edu Li-f-e. Fot. opensuse.org
Całość została również dostosowana do pracy w trybie serwerowym, a na stronie openSUSE.org znaleźć można nawet zachętę do wykorzystywania dystrybucji w biurach.

Jeśli chodzi o roszady w narzędziach to Epoptes zastąpił italc. Aplikacja przeznaczona jest oczywiście do administracji komputerami w sieci i umożliwia praktycznie dowolne zarządzanie komputerami w podrzędnej grupie (w tym wymienianie wiadomości, blokowanie ekranu czy przekazywanie obrazu z pulpitu).

Minimalne wymagania openSUSE Edu Li-f-e 12.2 to 1 GB pamięci RAM i 15 GB wolnej przestrzeni na dysku. Na stronie twórców można przeczytać, że instalacja z USB zająć może aż 40 minut, a z płyty DVD jeszcze dłużej. No cóż, zainteresowanym życzę cierpliwości...

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety