piątek, 14 września 2012

Ubuntu GNOME Remix 12.10 w wersji alpha 2 już do pobrania

Autor: Adrian Nowak, 09:36, piątek, 14 września 2012


Już dawno polubiłem Unity, choć z pewnością nie wszyscy darzą ten pulpit wielką sympatią. Gdyby jeszcze lepiej rozwiązano problem grupowania okien, by wszystko nie wymagało tylu kliknięć... Tego typu dylematów nie doświadczą jednak posiadacze nowego Ubuntu GNOME Remix.

O dystrybucji wspominałem już wcześniej, bo ciekawa jest już sama jej nazwa. To tak, jakby za jakiś czas stworzyć Windowsa z okienkami czy MacBooki z OS X. Wydaje się, że jest to próba zatrzymania postępu, by dać środowisko osobom, które nie lubią zmian. W praktyce jednak nawet i w tym przypadku na zmiany musimy być przygotowani.

GNOME... Shell

Domyślnie Ubuntu GNOME Remix nie startuje z dobrze znanymi nam panelami (gnome-panel). Zamiast tego, jeśli tylko pozwala na to sprzęt, prezentowany jest pulpit GNOME Shell (GNOME 3.6 Beta) - co tu dużo mówić, równie mocno odbiegający od typowych okienek jak i Unity.

Ubuntu GNOME Remix 12.10 Alpha 2. Fot. UbuCentrum.net
Załadowanie zwykłych paneli nie jest jednak problemem. Tam już czekają na nas aplikacje, takie jak Epiphany (domyślna przeglądarka internetowa), Rhythmbox, Empathy, GNOME Tweak Tool, Transmission czy Shotwell. W systemie nie zabrakło również domyślnie zestawu gier GNOME.

Pobierz

Deweloperzy szybko eliminują problemy z wydań testowych, a poza komunikatem wyświetlanym podczas ładowania systemu, podczas krótkiej zabawy z dystrybucją, wszystko działało jak należy. Jak donosi WebUpd8, wydanie Beta ma zostać udostępnione użytkownikom już 27 września, natomiast już teraz pobrać można opisaną powyżej wersję Alpha 2.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety