niedziela, 14 października 2012

Elementary OS Luna już niedługo do pobrania. Poprzednia wersja znika z witryny

Autor: Adrian Nowak, 09:25, niedziela, 14 października 2012


Niewiele jest dystrybucji, które wzbudzają zainteresowanie tak duże, jak Elementary OS. Jest to też jeden z kluczowych dowodów na to, że domyślny wygląd systemu naprawdę ma znaczenie. Co z tego, że i tak większość dystrybucji może prezentować się później identycznie?

Ze strony projektu Elementary zniknęły już linki do pobierania poprzedniej wersji dystrybucji, o nazwie "Jupiter", a deweloperzy zapewnili, że już niedługo zastąpione zostaną one wyczekiwaną od dawna "Luną". O ile pierwsze wydanie zawiodło jednak wielu użytkowników, tak kolejna wersja systemu może się okazać znacznie bardziej udana.

Elementary OS Luna. Fot. elementaryos.org
Jak łatwo się domyślić, w pierwszej kolejności Luna zawita do nas w wydaniu testowym, a wersja Beta 1 powinna być dostępna do ściągnięcia już w najbliższych dniach. Na zainteresowanych czekała będzie masa nieznanych z innych dystrybucji Linuksa narzędzi.

Duży nacisk położono jak zwykle na wygląd, a deweloperzy chwalą się na swoim blogu m.in. nowymi animacjami, a także menedżerem okien Gala. Trzeba przyznać, że całość wygląda niezwykle obiecująco, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką liczbę alternatyw dla dystrybucji z GNOME Shell czy KDE SC.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety