poniedziałek, 15 października 2012

Linus Torvalds: Idź precz szatanie

Autor: Adrian Nowak, 22:45, poniedziałek, 15 października 2012


Lubię Linusa Torvaldsa. Nie tylko za to, że ma na swoim koncie stworzenie jądra Linusksa (tutaj naprawdę wciągająca historia powstania), ale też ze względu na jego dobitny charakter. Chyba nie muszę nikomu przypominać, jak Torvalds podziękował niedawno deweloperom Nvidii...

Jedni powiedzą, że twórca Linuksa to świr z gigantycznym ego, które co jakiś czas musi sobie ulżyć. Trudno jednak nie dostrzec, że Torvalds może być po prostu tak mocno zafascynowany technologiami, z którymi obcuje, że wzbudzają one w nim wielkie emocje.

Fot. Abode of Chaos
Ostatnio rozmawiając z użytkownikami serwisu Slashdot, Torvalds zapewnił, że nie wykorzystuje żadnych urządzeń z wirującymi dyskami - powiedział o nich: "idź precz szatanie". Zamiast tego używa wyłącznie droższych układów SSD. Jak tłumaczy:

Jak ja ich nienawidzę, pozwólcie mi policzyć na ile sposobów. Opóźnienia w pamięciach obrotowych są gigantyczne i osobiście nie używam żadnych maszyn, które mają w sobie te wirujące dyski.

Nie do końca...


Twórca Linuksa przyznaje, że zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku serwerów, gdzie składowane są duże ilości danych. Tam Torvalds na razie nie chce wprowadzać większych rewolucji, choć warto zauważyć, że już teraz wiele firm eksperymentuje również z tego typu podzespołami. Problemem jest oczywiście ich znacznie większa cena.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety