wtorek, 2 października 2012

OpenShot: Edytor wideo dla Linuksa z nowymi efektami

Autor: Adrian Nowak, 16:04, wtorek, 2 października 2012


Jonathan Tomas poinformował, że rozwijany przez niego edytor wideo OpenShot zyskał kolejne efekty, które generowane są z pomocą znanego Blendera. Całość wygląda coraz ciekawiej, szczególnie że na horyzoncie już wkrótce może się pojawić znacznie bardziej zaawansowana konkurencja.

Openshot z numerem 1.4.3 oferuje jednak nie tylko nowe rozwiązania graficzne, ale to, na co chyba czekała największa liczba użytkowników: większą stabilność. Narzędzie radzi sobie teraz lepiej także z funkcjami typu "przenieś i upuść".

OpenShot w nowej wersji. Fot. UbuCentrum.net
W narzędziu zaprezentowano również dodatkowy czarny interfejs, który jest charakterystyczny dla niektórych profesjonalnych narzędzi tego typu, ale też np. Blendera.

Będzie lepiej


Warto zauważyć, że już pod koniec października na Linuksie ma zadebiutować narzędzie Lightworks, które będzie oferowało profesjonalne funkcje związane z edycją wideo na Pingwinku. Pomimo bogatej liczby funkcji, aplikacja ma być darmowa dla domowych użytkowników, co również bardzo cieszy.

Co tu dużo mówić: nie mogę się doczekać, bo obecne rozwiązania dostępne dla Linuksa (dla domowych użytkowników), po prostu oferują bardzo niewiele funkcji. Dobrze byłoby czasem wzbogacić proste wideo o niecodzienne efekty...

Nowe efekty z OpenShota można przejrzeć na wideo, natomiast całość najwygodniej zainstalować z paczki DEB.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety