poniedziałek, 22 października 2012

Ubuntu Tweak jednak będzie rozwijany! Nowa wersja 0.8.1 z możliwością wyboru tapety już dostępna

Autor: Adrian Nowak, 09:07, poniedziałek, 22 października 2012


Tego chyba nikt się nie spodziewał. Po nieoczekiwanym ogłoszeniu w ubiegły piątek, że znane narzędzie Ubuntu Tweak przestanie być rozwijane, wiele osób bardzo się zawiodło. Na szczęście autor programu pod wpływem licznych zachęt ze strony użytkowników, poinformował teraz, że "zmienił zdanie".

Na blogu autor Ubuntu Tweak przyznał, że lepiej radzi sobie z chińskim niż angielskim, a jego ostatnia wypowiedź dotycząca rozwoju aplikacji, mogła być niepoprawnie zrozumiana. Podkreślił, że podczas tworzenia wolnego oprogramowania nie ma już tej wolności, co kiedyś (nie, że "nie jest to darmowe" - jak można było wywnioskować wcześniej).

Po raz kolejny warto przytoczyć natomiast inny fragment z jego strony:

Dzięki wam wszystkim, z waszymi głosami wsparcia, zmieniłem zdanie i rozwój Ubuntu Tweak nie zostanie zatrzymany, jednak zwolni. Karta "Aplikacje" powróci, gdy tylko uda się rozwiązać problem z transferem na serwerze.

Wreszcie przekonam się, co jest dla mnie bardziej ważne i dopiero wtedy podejmę jakieś decyzje. Może Ubuntu Tweak stanie się projektem płatnym lub wspieranym w ramach dotacji, bym mógł się zająć nim w pełnym wymiarze godzin. Wiem tylko, że nigdy nie zabiję Ubuntu Tweak, mojego pierwszego projektu i tego, nad którym pracowałem najdłużej. Ubuntu Tweak to moje dziecko, to oczywiste.

Ubuntu Tweak 0.8.1 gotowy do instalacji


Po tym wzruszającym komentarzu, autor Ubutnu Tweak wziął się do pracy, a użytkownikom zaprezentował nową wersję programu z numerkiem Ubuntu Tweak 0.8.1. Zmian nie jest dużo, jednak pojawiła się m.in. możliwość wybrania karty "Aplikacje" w programie, z poziomu paska Unity, a także wsparcie dla zestawu Love Wallpaper HD. Pozwala on na szybką zmianę tapety, korzystając z bogatych zbiorów wspomnianej usługi.

Nowa wersja Ubuntu Tweak pozwala na łatwe wybranie ciekawej tapety.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety