niedziela, 4 listopada 2012

Do 2014 roku Ubuntu na 9% nowych maszyn? Bardzo ambitne plany

Autor: Adrian Nowak, 22:25, niedziela, 4 listopada 2012


Internauci krytykujący Linuksa, lubią sięgać do tabelek, gdzie systemy spod znaku Pingwinka, niezmiennie posiadają około 1% udziałów w rynku PC. Okazuje się, że Ubuntu naprawdę wyróżnia się na tym tle bardzo pozytywnie, przynajmniej według danych Canonical.

Ubuntu na sprzętach za 7,5 mld dolarów


Podczas konferencji Ubuntu Developer Summit, szef sprzedaży Chris Kenyon, który pracuje w Canonical również nad dalszą wizją rozwoju firmy, przedstawił kilka interesujących faktów. Przede wszystkim, jak cytuje OMG Ubuntu, w ciągu ostatnich dwóch lat Ubuntu zostało zainstalowane na sprzętach wartych około 7,5 miliarda dolarów. Cóż, dobrze, że jednak kupiłem droższego laptopa.

Producent Ubuntu ujawnił również, że pracuje z kluczowymi wytwórcami pecetów z Tajwanu, co właściwie nie jest zaskoczeniem. Już od dawna wiedzieliśmy, że Canonical duże nadzieje wiąże własnie z rynkiem azjatyckim. Najciekawsze są jednak plany, według których już w 2014 roku aż 9% wszystkich sprzedawanych na świcie komputerów, ma mieć zainstalowane Ubuntu.

Będzie wreszcie sukces?


Myślę, że bardzo wiele osób czeka po prostu na to, aż Linux stanie się popularniejszy, a przez to producenci sprzętu i oprogramowania będą do niego podchodzili z większym entuzjazmem. Dobrze jednak pamiętać, że za kilka lat kluczowy będzie raczej rynek smartfonów czy tabletów, a tutaj Ubuntu dopiero raczkuje. Pozostaje więc trzymać kciuki za wydania mobilne.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety