wtorek, 27 listopada 2012

Gra darmowa na Androida i Mac. W Ubuntu już jednak płatna...

Autor: Adrian Nowak, 10:28, wtorek, 27 listopada 2012


Zaskoczył mnie ostatnio pomysł twórców gry RC Mini Racers, którzy postanowili udostępnić ją użytkownikom Ubuntu. Aplikację można wygodnie zainstalować na Androidzie bez żadnych opłat. To samo w przypadku Mac OS. Myli się jednak ten, kto uważa, że pogra w nią za darmo na Ubuntu...

RC Mini Racers to prosta i wciągająca gra, w której wcielamy się w kierowcę zdalnie sterowanego samochodziku. Nic nadzwyczajnego, jednak przyzwoita grafika i dość dobrze oddana atmosfera wyścigu sprawia, że po prostu jest to fajne narzędzie, które można uruchomić w wolnym czasie.

Ubuntu musi zapłacić


Tym bardziej ciekawe jest, że gra ma kosztować w Ubuntu niemal 5 dolarów. Twórcy tłumaczą się, że w odróżnieniu od wspomnianych wcześniej platform, system Canonical nie posiada interfejsu umożliwiającego zakup dodatkowych obiektów w grze. W związku z tym, uwaga, trzeba je kupić już na początku.

Dla fanów tego typu rozrywki bez wątpienia wydatek ok. 20 złotych nie będzie zbyt obciążający. W dobie nowoczesnych smartfonów i tabletów, na których podobne gry można uruchomić za darmo, można mieć jednak spore wątpliwości co do tego, ilu nabywców znajdzie RC Mini Racers.

Kupilibyście grę na Ubuntu, którą na inne systemy można pobrać za darmo?

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety