niedziela, 11 listopada 2012

Klasyczna sesja (gnome-panel) zniknie z GNOME 3.8. Szkoda

Autor: Adrian Nowak, 20:42, niedziela, 11 listopada 2012


Niezbyt korzystne dla wielu fanów GNOME informacje przeszły kilka dni temu bez większego echa. Okazuje się, że pulpit, który jeszcze kilka lat temu znaleźć można było w większości dystrybucji, już wkrótce może odejść w niepamięć.

Matthias Clasen poinformował na grupie dyskusyjnej GNOME, że zespół znanego środowiska, nie będzie już udostępniał standardowego GNOME z panelami (tzw. fallback mode). Jak tłumaczy: Doszliśmy do wniosku, że nie możemy rozwijać tego trybu w zadowalającej jakości i lepiej będzie, gdy go porzucimy.

To bardzo komplikuję sytuację, bo do tej pory często mówiło się, że "można przecież zawsze wrócić do paneli". No cóż, już niedługo prawdopodobnie takiej opcji nie będzie. Zastanawiające jest przy tym, że nowe środowisko w postaci GNOME Shell, szybko wkroczyło do wielu dystrybucji, jednocześnie wciąż budząc duże kontrowersje.

Jak zauważa Andrew z WebUpd8, tego typu decyzje mogą sprawić, że rozwijanych przestanie być wiele istotnych modułów. Co za tym idzie, również środowiska takie jak Unity, Xfce czy LXDE mogą nieco ucierpieć.

Sam bardzo lubiłem panele. Siłą rzeczy przyzwyczaiłem się już także do Unity, jednak zawsze miło było wiedzieć, że zawsze można przełączyć się do szybkiego i wygodnego rozwiązania.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety