niedziela, 9 grudnia 2012

Everpad - wygodna obsługa Evernote w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 23:28, niedziela, 9 grudnia 2012


Kiedyś określiłem Evernote jako narzędzie, bez którego właściwie nie mogę się obejść. Co tu dużo mówić, obecnie nie korzystam z niego już tak intensywnie. Mimo wszystko wciąż czasem przydaje się, by przechowywać informacje, które po prostu trzeba gdzieś zapisać czy zarchiwizować.

Aplikacja Everpad to nic innego, jak klient Evernote dla Ubuntu. Warto zauważyć, że tego typu narzędzie (oficjalnie od Evernote) dostępne jest również dla Mac OS, choć od razu trzeba podkreślić istotną różnicę między programami. Niestety Everpad dla Linuksa jest znacznie bardziej chaotyczny, o wyglądzie nie wspominając (choć duży plus trzeba przyznać za ikonę w obszarze powiadomień).

Everpad oferuje prosty edytor notatek, zintegrowany z wyglądem Ubuntu.
Wiele programów dla Linuksa i nie tylko, można by skwitować parafrazując powiedzenie: jaki jest, każdy widzi. Zanim jednak zainstalujecie Everpad, muszę jeszcze wspomnieć o jego bardzo dobrej integracji z Unity, która na pierwszy rzut oka nie jest widoczna. Notatki da się przeszukiwać z poziomu Dasha, a na pasku Unity wyświetlany jest m.in. postęp synchronizacji. Nie ma się do czego przyczepić.

Osoby przywiązujące dużą wagę do strony estetycznej narzędzi, prawdopodobnie lepszy interfejs odnajdą mimo wszystko w webowym wydaniu Evernote. Instalacja dodatkowego programu pozwoli natomiast na łatwiejszy dostęp do notatek, także w trybie offline, a to czasem jest po prostu nieocenione.

Everpad można zainstalować w Ubuntu wykonując kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:nvbn-rm/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install everpad
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety