niedziela, 2 grudnia 2012

Nitro - aplikacja do zarządzania zadaniami z Mac OS już w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 19:47, niedziela, 2 grudnia 2012


Na każdy rozpoczynający się dzień, tydzień czy miesiąc, mam wyznaczone pewne cele. Sztuka polega na tym, by nie wziąć sobie na głowę za dużo, a jednocześnie po prostu się nie lenić. Nie zawsze się udaje...

Cele mogą być różne, jednak bez dokładniejszych planów, prawdopodobieństwo ich realizacji staje się zwykle bardzo niewielkie. W dokładniejszym rozbijaniu dłuższych celów na mniejsze zadania oraz ich śledzeniu, pomóc ma aplikacja Nitro. Do tej pory znana była z Mac OS, ale również w wydaniu jako rozszerzenie dla Chrome.

Nitro to proste narzędzie, którego wygląd nie pozostawia wiele do życzenia. Fot. UbuCentrum.net
Program jest na tyle prosty, że nie ma co zbyt długo tłumaczyć jego funkcjonowania. Mamy możliwość dodawania kolejnych zadań, które pogrupowane mogą być ze względu na ważność, tagi, a także mogą posiadać dodatkowy opis. Wydaje się, że to nic szczególnego, jednak dopiero podczas korzystania z narzędzia, można odczuć, iż twórcom rzeczywiście zależało na końcowym użytkowniku.

Wszystko działa niezwykle płynnie i jest zintegrowane z Unity - na pasku cały czas wyświetlana jest liczba zadań, jakie pozostały nam na najbliższy czas. Choć program można synchronizować między różnymi komputerami wykorzystując Dropboksa czy Ubuntu One, niestety zabrakło wsparcia dla importu danych z innych usług, jak chociażby list Google.

Mimo wszystko jeśli zamierzacie na Ubuntu przechowywać listę zadań, Nitro jest jedną z najlepszych propozycji. Program możecie pobrać z Centrum oprogramowania Ubuntu, jednak nie wiedzieć czemu, zamiast przycisku "Pobierz", wyświetlany jest "Kup", który wymaga zalogowania się. Samo narzędzie jest jednak darmowe.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety