wtorek, 12 lutego 2013

Instalacja Spotify w Ubuntu. Nowy konkurent dla Deezer i WiMP

Autor: Adrian Nowak, 18:08, wtorek, 12 lutego 2013


Usługa Spotify umożliwiająca wygodny dostęp do milionów utworów wkroczyła do Polski. W odróżnieniu od konkurentów, szwedzka aplikacja udostępniona została również w wersji dla Linuksa i działa błyskawicznie. Dla fanów muzyki jest to pozycja obowiązkowa.

Muszę przyznać, że w ciągu dnia nie słucham zbyt wiele muzyki, jednak dostęp do ulubionych kawałków na smartfonie potrafi umilić dłuższą podróż. Spotify wgrać można również na Androidzie lub iOS, a przez dwie doby usługę można testować na urządzeniach przenośnych za darmo (choć pamiętać trzeba o kosztach mobilnego transferu).

W przypadku wersji wgrywanej na standardowym komputerze, zapłacić musimy 9,99 zł miesięcznie, chyba, że zdecydujemy się słuchać reklamy. W takim przypadku możemy mieć dostęp do muzyki w Spotify całkowicie za darmo.

Mnie w samym programie urzekła jego wygoda i szybkość działania. Całość dobrze integruje się z Ubuntu, więc wygrywa tym samym z Deezerem czy WiMP-em. Całość można bardzo łatwo zainstalować w Ubuntu 12.04 i 12.10, wystarczy wykonać kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository "deb http://repository.spotify.com stable non-free"
sudo apt-get update
sudo apt-get install spotify-client

Spotify w Ubuntu. Fot. UbuCentrum.net
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety