wtorek, 5 lutego 2013

uGet - akcelerator pobierania plików, w którym zaplanujesz ściąganie

Autor: Adrian Nowak, 21:14, wtorek, 5 lutego 2013uGet to prawdopodobnie najlepsza aplikacja do pobierania plików, jaką możecie sobie wyobrazić. Jest lekka i wygodna w obsłudze, a przy tym oferuje ogromny zestaw funkcji, które bez wątpienia wyczerpują potrzeby domowych użytkowników. Zobaczmy, co narzędzie ma pod maską.

Przede wszystkim warto wspomnieć, że uGet wykorzystuje narzędzie aria2, czyli akcelerator pobierania. Obecnie umożliwia on na przykład ściąganie jednego pliku z kilku serwerów, wykorzystując przy tym różne protokoły (HTTP, HTTPS, FTP, a po włączeniu pluginu aria2 również BitTorrent i Metalink).

Użyteczne funkcje to również monitorowanie schowka (automatyczne dodawanie linków do pobierania po ich skopiowaniu), możliwość wstrzymywania pobierania, czy wreszcie dokładnego planowania, w jakich godzinach i dniach mają być ściągane dane. To może być niezwykle przydatne, jeśli np. korzystamy z internetu mobilnego i nielimitowany transfer posiadamy tylko w nocy.

Narzędzie można zainstalować w Ubuntu wykonując w konsoli kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:plushuang-tw/uget-stable
sudo apt-get update
sudo apt-get install uget aria2

Więcej informacji o funkcjach uGeta znajdziecie na stronie programu. Instrukcję usuwania ikonki programu z AppIndicator opisał Andrew na WebUpd8.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety