czwartek, 14 marca 2013

Ubuntu GNOME oficjalnym wydaniem - wkrótce będzie można pobierać obrazy

Autor: Adrian Nowak, 15:14, czwartek, 14 marca 2013


GNOME było z Ubuntu od początku i szybko nie odejdzie. Wydanie wyposażone w znany pulpit ostatnio zostało nawet wzięte pod skrzydła Canonical jako oficjalna dystrybucja. Nie ma więc już nazwy Ubuntu GNOME Remix, a samo Ubuntu GNOME - krócej i czytelniej. Wkrótce dostępne do pobrania będą także obrazy "Daily Build".Ubuntu GNOME nie wita nas jednak standardowymi panelami, a pulpitem GNOME Shell, który pod względem skomplikowania wcale nie ustępuje Unity. Dla użytkowników prawdopodobnie istotniejszy jest zestaw innych narzędzi, dostępnych w dystrybucji, a których nie znajdziemy w standardowym Ubuntu z Unity.

Na liście mailingowej GNOME poinformowano, że Ubuntu GNOME nie zostanie udostępnione w wersji 13.04 beta 1 w tym tygodniu, a na testowe wydanie będziemy musieli zaczekać do końca miesiąca. Nieco szybciej mają się jednak pojawić obrazy Daily Build dystrybucji, które pozwolą na bieżąco testować nowości, które pojawiają się w systemie.

Jak zauważa Andrew z WebUpd8, Ubuntu GNOME 13.04 będzie udostępnione z pulpitem GNOME w wersji 3.6, a nie GNOME 3.8.  Stabilne aktualizacje będzie można jednak pobrać korzystając z repozytorium GNOME 3, gdy tylko wydanie 3.8 zostanie udostępnione.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety