sobota, 25 maja 2013

Nowe animacje w Ubuntu Touch - tańsze smartfony sobie poradzą?

Autor: Adrian Nowak, 16:58, sobota, 25 maja 2013


Ubuntu Touch. Fot. youtube.com
Mobilne wydanie Ubuntu budzi bardzo skrajne reakcje. Jedni nie wróżą mu zbyt dużych szans w starciu z oprogramowaniem technologicznych gigantów, a inni tak bardzo lubią system Canonical, że wierzą mocno w jego dominację. Tymczasem producent dodaje do Ubuntu nowe funkcje, którym warto się przyjrzeć.

Nowe animacje w Ubuntu Touch

W sieci pojawiło się nagranie, na którym zaprezentowano nowe animacje przeznaczone dla mobilnego Ubuntu. Prezentują się bardzo dobrze, a niektóre z nich chętnie zobaczyłbym również w wydaniu systemu dla komputerów biurkowych. I tu pojawia się pewien problem.

Ubuntu Touch ma być w kierowane przede wszystkim do mniej zaawansowanych smartfonów, w domyśle przeznaczonych na rozwijające się azjatyckie rynki. Coraz większa ilość animacji, choć wygląda oczywiście świetnie, może niezbyt dobrze współpracować z mało zaawansowanymi telefonami.

Oczywiście trzeba wziąć również pod uwagę, że gdy mobilne Ubuntu faktycznie trafi na pierwsze smartfony, może minąć nieco czasu. Za rok urządzenia przenośne będą bez wątpienia znacznie bardziej zaawansowane niż dziś - również te z najniższej półki cenowej. Pozostaje mieć nadzieję, że Canonical nie przesadzi z "cukierkowością", z którego rezygnować ma wkrótce również iOS.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety