niedziela, 16 lutego 2014

Linux Deepin 2013 udostępniony - ciekawa alternatywa nie tylko dla użytkowników Windowsa

Autor: Adrian Nowak, 15:58, niedziela, 16 lutego 2014


Linux Deepin 2013.
Linux Deepin zawsze wyróżniał się mocno na tle innych - przede wszystkim od strony wizualnej, do której twórcy przywiązują bardzo dużą uwagę. Chińska dystrybucja może się jednak pochwalić również ciekawym zestawem narzędzi, któremu warto się przyjrzeć.

Deepin bazuje na Ubuntu (najnowsza wersja na wydaniu 13.04), a do jego cech charakterystycznych należy np. minimalistyczny launcher i pasek narzędziowy - przypominający nieco ten z ostatnich wersji Windowsa. Nowe wydanie oznaczone jako 2013, posiada zaktualizowany motyw, poprawki w programie Centrum Oprogramowania, ulepszone powiadomienia czy nawet możliwość logowania się do komputera z wykorzystaniem rozpoznawania twarzy.

Wśród dostępnych domyślnie w systemie narzędzi, znaleźć można dodatkowo DMusic i DPlayer do odtwarzania multimediów, a także Nautilusa, LibreOffice, Kingsoft Office 2013, Firefoksa, Thunderbirda, Pidgina, Skype'a, a nawet Google Chrome, własnościowe kodeki i wtyczkę Adobe Flash.

Osoby zainteresowane dystrybucją powinny jeszcze rzucić okiem na krótkie wideo, które przygotował serwis WebUpd8, a Linux Deepin można za darmo pobrać ze strony projektu.

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety