wtorek, 4 lutego 2014

Odtwarzacz muzyczny Sayonara dla Ubuntu - z przejrzystym ciemnym motywem

Autor: Adrian Nowak, 23:38, wtorek, 4 lutego 2014


Odtwarzacz muzyczny Sayonara poza standardowym motywem, oferuje również ciemny widok.
Jako wielki fan Spotify, rzadko sięgam po alternatywne odtwarzacze muzyki. Co by jednak nie mówić, wspomniany program jest dość zasobożerny, a do odtwarzania lokalnej kolekcji, często zdecydowanie lepsze wydają się alternatywne narzędzia.

Sayonara to wdzięczny player, który dzięki interfejsowi w Qt może dopasowywać się do wymagań wizualnych użytkownika - czy ujmując sprawę prościej: zmieniać skórkę na jasną lub ciemną. Twórcy aplikacji zapewniają przy tym, że jest ona niezwykle lekka, a podczas działania nie zajmuje wiele pamięci operacyjnej i czasu procesora.

Biorąc pod uwagę, że sporo popularnych aplikacji do odtwarzania muzyki w Linuksie nie grzeszy lekkością, Sayonara może zainteresować osoby, które zwracają dużą uwagę na wydajność stosowanych aplikacji. Dla reszty użytkowników, Sayonara to po prostu całkiem przyjemnie wyglądający program, który może się pochwalić m.in. wsparciem dla Last.fm, obsługą sortowania, okładek, tagów czy możliwością budowania playlist.

Bardziej wymagający znajdą w Sayonara również obsługę strumieni internetowych, które można nagrywać, a także wsparcie dla wyświetlania tekstów utworów i equalizer. Nieco smuci jedynie słabe wsparcie dla ubuntowego Unity, bo narzędziem nie możemy sterować ani z poziomu paska bocznego, ani ikonki w obszarze powiadomień.

Jasny motyw aplikacji Sayonara. Fot. UbuCentrum.net
Paczki z instalatorami Sayonara dla Ubuntu i innych dystrybucji, znaleźć można na stronie projektu w Google Code.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety