wtorek, 11 marca 2014

Disk Navigator - menedżer plików za który warto zapłacić?

Autor: Adrian Nowak, 20:16, wtorek, 11 marca 2014


Menedżer plików Disk Navigator. Fot. UbuCentrum.net
Menedżerów plików zdecydowanie nie brakuje, a Dolphin czy Nautilus powinny zaspokoić potrzeby większości użytkowników Linuksa. Bardziej wymagający nierzadko szukają jednak alternatyw, nad którymi - jak się okazuje - pracują również polscy programiści.

Disk Navigator to polskie narzędzie za którym stoi Marcin Załęczny. Jak czytamy na stronie programu:

Służy do wykonywania operacji w systemie plików: kopiowania, przenoszenia, usuwania, otwierania plików, zakładania nowych plików oraz katalogów, wywoływania poleceń shellowych. Operacje są wykonywane w layoucie dwóch paneli (lewego oraz prawego) tak jak ma to miejsce w programach: mc, norton commander, dos navigator.

Już na wstępie warto zaznaczyć, że aplikacja kosztuje obecnie 49 złotych, a więc prawdopodobnie całość zdecydują się przetestować tylko osoby, którym zależy na specyficznych funkcjach Disk Navigatora. Poza sporą ilością wygodnych skrótów klawiszowych, ciekawie wygląda na przykład wsparcie dla shella w jednym z widoków.

Menedżer plików Disk Navigator. Fot. UbuCentrum.net
W praktyce więc mamy możliwość otworzenia w jednym z widoków standardowej wizualnej przeglądarki plików, natomiast w drugim wciąż wpisywać możemy znane dobrze użytkownikom Linuksa tekstowe polecenia związane z zarządzaniem plikami i katalogami.

Jak wspomniałem na początku, Disk Navigator zdecydowanie nie jest aplikacją dla wszystkich - użytkownicy, którzy zarządzanie plikami ograniczają do przenoszenia zdjęć z aparatu na dysk, prawdopodobnie nawet nie pomyśleli o alternatywie dla swojego obecnego menedżera plików. Osoby, które jednak szukają ułatwień wspomnianych wcześniej, a przy okazji chcą wesprzeć rozwój ciekawej aplikacji dla Linuksa, bez wątpienia powinny bliżej przyjrzeć się Disk Navigatorowi - na stronie programu znaleźć można więcej szczegółów na jego temat.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety