sobota, 8 marca 2014

XBMC 13.0 z lepszym wsparciem dla Androida i Raspberry Pi - instalacja w Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 15:42, sobota, 8 marca 2014


XBMC w wersji 13 wspiera filmy w 3D.
Na początku tego tygodnia zespół XBMC udostępnił wydanie Beta nowej wersji narzędzia o nazwie kodowej "Gotham". Wśród nowości znaleźć można przede wszystkim udogodnienia związane z lepszą wydajnością na Androidzie czy Raspberry Pi, ale również wsparcie dla filmów 3D i usprawnioną obsługę ekranów dotykowych.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowości w XBMC 13 jest obsługa sprzętowego dekodowania filmów - dzięki temu na mobilnych gadżetach odtwarzanie filmów powinno być teraz znacznie płynniejsze i mniej brutalne dla długości czasu pracy na baterii. XBMC wspiera obecnie Androida od wersji 4.0 i posiada osobne wydanie dla urządzeń z procesorami ARM.

Ciekawostką jest także obsługa filmów 3D w formatach: SBS, TAB, anaglyph oraz interlaced. Choć jest to bez wątpienia spory ukłon w stronę fanów trójwymiarowego wideo, brak wsparcia dla 3D w BluRay pozostawia spory niedosyt. Wśród mniej spektakularnych, ale wciąż bardzo istotnych nowości, znaleźć można także lepsze wsparcie dla wymiany danych z wykorzystaniem UPnP czy kontynuację usprawnień dotyczących dźwięku.

Instalacja w Ubuntu

Testowe wydanie XBMC 13.0 Beta można zainstalować w Ubuntu wykonując kolejno w konsoli:

sudo add-apt-repository ppa:team-xbmc/unstable
sudo apt-get update
sudo apt-get install xbmc
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety