niedziela, 25 maja 2014

Nowe Spotify z flat design dostępne dla Ubuntu - instalacja

Autor: Adrian Nowak, 16:18, niedziela, 25 maja 2014


Nowe Spotify w Ubuntu prezentuje się okazale. Fot. UbuCentrum.net
Na początku tego tygodnia zespół Spotify udostępnił odświeżoną wersję swojego narzędzia dla Linuksa. Niestety nie wszystko od razu działało tak jak powinno - główne problemy z powiadomieniami i listą utworów słuchanych przez znajomych, zostały już jednak zlikwidowane.

Nowe Spotify, umożliwiające dostęp do bazy milionów utworów muzycznych, wpisuje się w trend tzw. flat designu - czyli swego rodzaju minimalizmu i jak nazwa wskazuje "wypłaszczania" wszystkich możliwych elementów interfejsu. Posiadacze smartfonów z ostatnimi wersjami iOS czy Windows Phone dobrze wiedzą o co chodzi, a popularność flat designu jak widać przelewa się też coraz mocniej na inne produkty.

Po aktualizacjach w Spotify, pole na ekranie zarezerwowane dla każdego utworu jest sporo większe, a więc na jednej stronie mieści się nieco mniej informacji. Nie wszystkim może się to spodobać, jednak nowa wersja aplikacji spotkała się głównie z pozytywnymi recenzjami.

Wydanie dla Linuksa przynosi kilka specyficznych nowości, w tym na przykład wsparcie dla OpenSSL w wersji 1.0.x oraz odtwarzanie lokalnych plików z wykorzystaniem libavcodec54. Nie sposób nie zauważyć również powiadomień związanych z działaniem programu, które teraz wykorzystują dobrze znane libnotify.

Jak zauważył na początku tego tygodnia Andrew z WebUpd8, pierwsze wydanie nowej wersji programu dla Ubuntu, obsługuje jedynie maszyny z 64-bitowymi procesorami. Użytkownicy skarżyli się również na problemy z paskiem informującym o utworach odsłuchiwanych przez znajomych i błędnymi powiadomieniami - te ostatnie problemy wydają się być jednak już poprawione.

Instalacja w Ubuntu

Spotify w Ubuntu (tylko wydania 64-bitowe) można zainstalować wykonując w konsoli kolejno:

sudo sh -c 'echo "deb http://repository.spotify.com/ stable non-free" > /etc/apt/sources.list.d/spotify.list'
sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 94558F59
sudo apt-get update
sudo apt-get install spotify-client
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety