niedziela, 26 października 2014

Odtwarzacz Atraci - darmowa alternatywa dla Spotify?

Autor: Adrian Nowak, 21:30, niedziela, 26 października 2014


Odtwarzacz Atraci w Ubuntu. Fot. UbuCentrum.net
Początkowe plany twórców YouTube'a zakładały, że w kilka lat po starcie, w serwisie dostępne będą wszystkie teledyski, jakie kiedykolwiek powstały. Dziś już nie trzeba nikogo przekonywać, że w serwisie należącym do Google'a, bez problemu odsłuchamy popularne kawałki. Ten fakt wykorzystać postanowili twórcy aplikacji Atraci.

W sieci jest już niemało odtwarzaczy, które bazują na YouTube, jako źródle swoich danych. Atraci wyróżnia się jednak niebanalnym wyglądem, który możemy łatwo dostosować do używanego w systemie stylu (jasnego bądź ciemnego). Aplikacja przygotowana w Node.js działa do tego bardzo sprawnie i nie szczędzi nam nawet prostych animacji.

Nad samymi funkcjami odtwarzacza nie ma się co rozwodzić - do dyspozycji dostajemy możliwość tworzenia playlist, tryb odtwarzania ciągłego i losowego. I właściwie to by było na tyle jeśli chodzi o obsługę. Nie sposób mieć problemy z tak prostą aplikacją.

Spotify, ale tylko dla niewymagających

Twórcy Atraci na swojej stronie obiecują dostęp do ponad 60 milionów utworów i to bez reklam. Warto również zauważyć, że aplikacja stara się ładować wideo w HD, zatem na jakość dźwięku również zwykle nie powinniśmy narzekać.

Tytułowe porównanie do Spotify może się wydać niektórym nieco na wyrost, jednak mniej wymagające osoby, które mimo wszystko chcą mieć dostęp do ogromnej bazy darmowych utworów, bez wątpienia powinny przynajmniej przetestować Atraci. Nieco brakuje możliwości zapisywania utworów offline, jednak z pewnością naruszyłoby to zasady samego YouTube'a.

Narzędzie w Ubuntu można zainstalować wykonując w Terminalu kolejno:

sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/atraci
sudo apt-get update
sudo apt-get install atraci

Źródła aplikacji i paczki dla Mac OS oraz Windowsa znaleźć można natomiast na stronie projektu, na Githubie.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety