niedziela, 5 kwietnia 2020

Ubuntu 20.04 Beta dostępne do pobrania

Autor: Adrian Nowak, 14:45, niedziela, 5 kwietnia 2020


Ubuntu 20.04 z dark mode
Jedno z najszybszych wersji Ubuntu dostępne jest już w wersji Beta. Użytkownicy, którzy zdecydują się na instalację już teraz, będą mogli skorzystać z aktualizacji, by wyposażyć się w finalne wydanie systemu.

W Ubuntu 20.04 znalazło się nowe GNOME 3.36, o którym wspominałem niedawno - wraz z całą listą usprawnień: trybem 'nie przeszkadzać', nowym ekranem blokowania czy możliwością łatwego (lub automatycznego) przełączania się między ciemnym i jasnym motywem systemu.


Ubuntu Software Center
W Ubuntu 20.04 aplikacja Centrum Oprogramowania pozwala na wygodne wgrywanie paczek ze sklepu Snap. Myślę, że z każdym rokiem skojarzenia dotyczące Linuksów, jako systemów wymagających ciągłego grzebania w Terminalu, by wgrać nawet popularne narzędzia, coraz mocniej zaciera się w pamięci.

Osoby zainteresowane VPN z pewnością docenią wsparcie dla WireGuard, który ma być lżejszy niż OpenVPN czy IKEv2 - a tym samym charakteryzować się mniejszymi opóźnieniami. Także system plików ZFS zyskuje kolejne atuty, jak funkcja automatycznego rollbacku dla APT.

Finalne Ubuntu 20.04 powinno być dostępne pod koniec kwietnia, jednak jak wspomniałem na początku, z bety do produkcyjnego wydania będzie można zmigrować, po prostu wgrywając na bierząco aktualizacje.

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) można pobrać ze strony Canonical.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety